ČERTÍ HRÁTKY NA STAVIŠTI - SEPSALA EMYSH

 

všichni čerti - johny, černítko, sova, hormlová a emysh - se sešli ve tři hodiny před prumkou (alias peklem jak říká johny). ještě s náma šel gogo a zlesi. johny si sebou měl velkej pytel, kterej mu pak ochotně nesl zlesi. šli jsme do lesa za přehradu hledat vhodné místečko na peklíčko. zlesi se neustále ptal, kdy už tam budem a strašně funěl. když se dozvěděl, že nidko neví kam jdeme, tak s ním moc nebyla řeč. ale pytel nesl statečně dál. konečně jsme došli k místečku, které se nám líbilo, teda aspoň mě. takovej zapadlej ďolík, okolo polámaný stromy. no bylo to dost hnusný místečko na pořádný peklíčko. začali jsme s přípravou. někdo šel na dříví, někdo designoval peklíčko, někdo stavěl polámané stromy, někdo chystal přístup do pekla a někdo si maloval, že zlesi :-) zachvíli zlesi a gogo odešli, protože v pekle se to začalo rozjíždět. všichni jsme se začali proměňovat v hrůzostrašné čerty a čertice. zapálili jsme si ohýnek a začali přemýšlet, co těm našim hodným dětem vyvedem. ze mě se stal hodný lucifer neboli čertí máma, hormlová byl táta a klucí byli naši klucí. pochvíli přiletěl big, kterej byl anděl. to znamenalo, že děti jsou už na cestě. a tak to začalo, rozsvítili jsme svíčky a spoustu dalších zajímavých a nebezpečných ohýnků a začali jsme vyvádět. ozývalo se blekotání a řetězy. někteří čerti pospávali, protože měli velkej hlad. už dlouho totiž do pekla nidko nezavítal. ale to se zachvíli změnilo. v dáli jsme viděli první baterku, do pekla se blížil první človíček. čerti začali slintat a lákat ho do peklíčka. prvně se asi zastavil u andílka, pak si ho převzal čertík johninek a pak už šup do pekla k luciferovi. byl to zouby a míra. oba zahalení v maskáčích, asi se hodně báli. museli pokleknout před luciferem a vyslovit heslo, ktere zjistovali cestou. heslo znělo: "lucifer je blb". to se me, jako luciferovi, teda moc nelibilo, ale co se dalo delat. sladkou odmenu dostat museli. vsichni certi je otravovali a uz se tesili jak si na nich smlsnou. poslala jsem je do kotle, krasne prohrat. a uz tu byli dalsi. to si teda uz nepamatuju, kdo to byl. mozna poky a mini. u vsech to slo stejne, vyslovili heslo a pak dostali odmenu. nekoho jsme trochu potrapili nebo zamazali uhlim. podle toho jak moc se bal. vystridali se tam vsichni: zouby, mira, poky, mini, dalik, jana v., vasik, evicka, tatinek, anys, misa, saja, katys, tury, pitris, honzis, lucys, freiwy, mozna jeste nekdo... nakonec prisel i andel s chlupatejma nohama, samozřejmě musel také pokleknout před lucifera. měl toho lítání dneska asi hodně, byl unavenej a zmrzlej. za to u nás v peklíčku, bylo krásně teploučko. ještě jsme chvíli před dětma blbli a zachvíli nám už všichni utekli, ani jsme se nenažrali :-(
vrátili jsme se opět do světa lidí, už byla pekelná tma a žádnej čert nemohl mluvit. převlíkli jsme se, umyli jsme se a začali peklo uklízet. klucí počůrali ohýnek a šli jsme domů.
bylo to super. čerti byli skvěle ulítlý a andílek taky. skvěle jsme se vyřádili. doufám, že se to líbilo i dětem. snad nám brzo naskočí hlas a bude to fajn. jen tak dál.

 

čertice v peklíčku