Sovova víkendovka

Sešli jsme se na Piláku v devět hodin. Potom nám vedoucí řekli, ž...

Do další akce zbývá:

201620172018
201920202021
202220232024
202520262027
LedÚnoBře
DubKvěČer
ČrvSrpZář
ŘíjLisPro
Vypadá to, že ve Vašem prohlížeči kalendář nebude fungovat :( ...
Zkuste použít třeba Google Chrome

Kdo je na břézku?


Celkem 4 návštěvníci:

4 cizí návštěvníci

Kroniky z akcí

ZOHlinsko

Účastníci: Bája, Brácha, Dany, Ený, Fany, Filip, Hedva, Hraničář, Jéňa, Jony, Kari, Loak, Mára, Mára, Matěj, Míša, Ondra, Pasťa, pitris, Poky, Šárka, Terka

Sobota 14.2.2026


V sobotu ráno jsme se sešli před městským úřadem v 7:30 a rozloučili jsme se s rodiči. Přešli jsme na autobusovou zastávku, odjeli jsme do Ždírce nad Sázavou a tam jsme přestoupili na vlak. Vlakem jsme odjeli do Hlinska, kde jsme měli spát. Líbilo se mi, když jsme šli přes staré domečky Veleslavínovou ulicí, kde jsme vzali klíče a šli jsme do skautské klubovny. Trochu jsme se nasvačili a šli jsme na první olympijskou hru SKIalpining. Jelikož jsme neměli lyže a zatím ani sníh, tak jsme běhali určitou trasu. Hned jak všichni doběhali, tak jsme vyrazili do města, kde jsme hráli pár her na to, abychom zjistili, jak se jmenují ti z nás, které jsme neznali. Pak jsme šli do Lidlu, kde jsme se rozdělili do dvou skupin, kde v každý z nich byly dva vedoucí. Rozhodlo se, co se bude vařit na večeři, v jedné skupině se vařily těstoviny s boloňskou omáčkou a druhý tým si dal tortilly s masem a zeleninou. Jak jsme nakoupili, tak jsme se vrátili na ubytování, kde jsme si šli dát v oběd připravenej z domu.

Hned jak jsme dojedli, tak byla chvilku přestávka a potom jsme si vzali pití a někdo i svačinu, kterou nám vzal pitris do krosny a šli jsme na výlet. Foukal hodně vítr, takže jsme šli na kratší výlet. Během výletu jsme měli druhou olympijskou hru ježdění v bobech. Jelikož nebyla dráha ani boby tak jsme se rozdělili do skupinek po čtyřech a všichni z týmu se chytli lana oběma rukama a běželi jsme trasu, měli jsme se dotknout nohou stromu a běžet zpátky. Až všichni dojeli, tak jsme šli dál a hned za chvilku jsme měli třetí olympijskou hru rychlobruslení. To znamenalo, že jsme si na botu přivázali klacek který je delší než naše bota. A tak jsme měli dojít do cíle tak, aby ten klacek neprasknul, ale zároveň nesměl ani upadnout. Došli všichni kromě dvou lidí. Dál po cestě už jsme nedělali žádnou hru.

Odpočinuli jsme, zahráli pár kol městečka Palermo a rozdělili jsme se do skupin, ve kterých jsme nakupovali suroviny.  Z nich jsme uvařili večeři. Než byla hotová večeře, zahráli jsme si další hru, kterou jsme přidali do naší olympiády - psí střežení. Rozdělili jsme se do skupinky po třech. Dva tahali a jeden se vozil a jeli malý slalom. Jak jsme dohráli, dali jsme si zaslouženou večeři, která nám moc chutnala. Po večeři byl chvilku klid, a pak jsme si zahráli pátou olympijskou hru – curling. Uklidili jsme stůl a nalepili modrou izolepou dvě čáry, místo kamenů jsme posílaly svíčky a kartáčky (ne naše, ale nový který nám dali) posloužily jako košťata. Od jedné izolepy se posílalo, a která svíčka z těch dvou týmu byla blíž, ta se počítala jako bod.

A jak jsme dohráli, tak jsme si šli vyčistit zuby a spát. Jenže v noci tam byl rámus, některý lidi to budilo, tak přišel Poky a Hedva, a ty, který mluvili a vyrušovali, si šli v 22:30 večer zaběhat pár koleček kolem domu. Pak jsme konečně usnuli a spali.

Jony

Neděle 15.2.2026


Hned potom, co jsme vstali a udělali jsme ranní hygienu, byla zahájena další disciplína a tou byl biatlon. Hra byla napínavá a záživná, jenom, sem tam, byla nerfka, která přestavovala zbraň, trošku nepřesná. Každopádně to byl skvělý začátek dne. Snídani jsme měli v podobě bagety, jejíž podobu jsme si mohli upravit dle své libosti. Ať už byla nasucho nebo překypovala surovinami. Následně jsme se pustili do balení, to nám zabralo jen chvilku, ale potom začal asi nejlepší olympijský sport. Poky se rozhodl vzít si na starost ,,skok na lyžích“ .  Pro imitaci samotného skoku  použil hru Most ( nevím jestli je to přesný název). Bylo to výborné, skokani skákali do dálky i výšky, někteří nedoskočili, jiní přeskočili celý most. Bylo to parádní. Ale nebyl čas otálet, protože si pro nás Hedva nachystal další zajímavou aktivitu. Měli jsme zpevnit zlomený kotník pomocí dlahy. Opět skvělá a akcí nabytá disciplína. Mám takový pocit, že se většinou kotník polámal ještě víc, ale i přesto všichni účastníci dostali kladné ohodnocení. Po všech náročných sportech byl na stole výborný buřtguláš a následně ještě výbornější siesta. Koukali jsme se totiž na hokej. Ten jsme sice prohráli, ale pocity byly skvělé. Bohužel vše jednou končí a museli jsme se vrátit domů, každopádně skvělá akce.

Loak

< Zpět do kronik | Galerie Fotek